Regulamin studiów wyższych UEK

Regulamin studiów jest aktem prawnym, z którym powinien zapoznać się każdy student. Zawiera wszystkie regulujące nasze studia: zaliczanie przedmiotów i semestru, obliczanie średniej, powtarzanie niezaliczonych zajęć czy zasady uzyskiwania urlopu dziekańskiego.

Kiedy usłyszymy jakieś niewiarygodne wieści od znajomych dotyczących jakieś sprawy na studiach, warto od razu porównać go z Regulaminem. Bardzo często okazuję, że to radosna twórczość studencka - przykładowo jest to plotka, że egzamin można unieważnić, gdy zdało mniej niż 30% roku. Rozwiewamy wątpliwości - to studencki mit!

Regulamin uchwalany jest przez senat uczelni. Samorząd studencki zawsze współpracuje przy jego tworzeniu lub modyfikacjach. Każdorazowo uchwalenie lub zmiana Regulaminu musi zostać pozytywnie zaakceptowany przez uczelniany organ samorządu w terminie 5 miesięcy od uchwalenia. W przeciwnym razie, aby wejść w życie, wraca ponownie na obrady senatu i musi zostać przegłosowany przez aż 2/3 jego statutowego składu. A w świat idzie informacja, że taka szkoła wyższa nie liczy się ze zdaniem studentów - z pewnością nie jest to pozytywna reklama.

Regulamin obowiązujący wszystkich studentów UEK od października 2015 roku

Regulamin Studiów Wyższych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

 

Jeżeli masz jakieś pytanie dotyczące zapisów lub interpretacji Regulaminu, skontaktuj się z Członkiem Zarządu ds. Dydaktyki -

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z prac Parlamentu Studenckiego

Centrum Obsługi Studenta

Poniedziałek

10.00 - 11.00 Monika Zbozień
Członek Zarządu ds. Promocji

Wtorek

11.20 - 13.00 Przemysław Ogórek
Członek Zarządu ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia

15:00 - 16:00 Eryk Kądziela
Rzecznik Praw Studenta

Środa

16.20 - 17.00 Artur Brzózka
Członek Zarządu ds. Finansów

17.00 - 18.00 Monika Dziarkowska
Przewodnicząca

Czwartek

10.00 - 11.00 Marcin Gandera
Zastępca Przewodniczącej,
Członek Zarządzu ds. Socjalnych

15:00 - 16:00 Natalia Wróbel
Członek Zarządu ds. Projektów

Piątek

 

Partnerzy: