Regulamin studiów wyższych UEK

Regulamin studiów wyższych UEK

 

Regulamin studiów jest aktem prawnym, z którym powinien zapoznać się każdy student. Zawiera wszystkie regulujące nasze studia: zaliczanie przedmiotów i semestru, obliczanie średniej, powtarzanie niezaliczonych zajęć czy zasady uzyskiwania urlopu dziekańskiego.

 

Kiedy usłyszymy jakieś niewiarygodne wieści od znajomych dotyczących jakieś sprawy na studiach, warto od razu porównać go z Regulaminem. Bardzo często okazuję, że to radosna twórczość studencka - przykładowo jest to plotka, że egzamin można unieważnić, gdy zdało mniej niż 30% roku. Rozwiewamy wątpliwości - to studencki mit!

Regulamin uchwalany jest przez senat uczelni. Samorząd studencki zawsze współpracuje przy jego tworzeniu lub modyfikacjach. Każdorazowo uchwalenie lub zmiana Regulaminu musi zostać pozytywnie zaakceptowany przez uczelniany organ samorządu w terminie 5 miesięcy od uchwalenia. W przeciwnym razie, aby wejść w życie, wraca ponownie na obrady senatu i musi zostać przegłosowany przez aż 2/3 jego statutowego składu. A w świat idzie informacja, że taka szkoła wyższa nie liczy się ze zdaniem studentów - z pewnością nie jest to pozytywna reklama.

 

Regulamin obowiązujący wszystkich studentów UEK od października 2015 roku

 

Regulamin Studiów Wyższych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

 

Jeżeli masz jakieś pytanie dotyczące zapisów lub interpretacji Regulaminu, skontaktuj się z Członkiem Zarządu ds. Dydaktyki -

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z prac Parlamentu Studenckiego

Centrum Obsługi Studenta

Poniedziałek

13:00 - 14:00

Dyżur Członka Zarządu ds. Projektów Pauliny Bochniak

 

16:30-17:30

Dyżur Członka Zarządu ds. Dydaktyki i Jakości Kształcenia Jolanty Franczak

Wtorek

11:20 - 12:20 

Dyżur Członka Zarządu ds. Promocji Żanety Bogackiej

 

Środa

13:30 - 14:30
Dyżur Członka Zarządu ds. Finansów Ewy Bielak

16:30 - 17:30
Dyżur Przewodniczącego PS UEK Davida Kukułki

Czwartek
Piątek

Partnerzy: