Czas na ruch dla klimatu - Climathon Kraków 2019 - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

Czas na ruch dla klimatu – Climathon Kraków 2019

Dodano: poniedziałek, 21 października 2019 10:57

CLIMATHON KRAKÓW 2019 – czas na Twój ruch dla klimatu!

Chcesz poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach, rozwinąć swoją karierę i zrobić coś dobrego dla naszej planety? Otrzymać garść darmowej wiedzy, zdobyć nagrody, zmienić rzeczywistość Krakowa, a przy tym wszystkim dobrze się bawić?

Jest ku temu okazja: Fundacja Aeris Futuro, Pracownia Miejska, Climate-KIC i Urząd Miasta Krakowa zapraszają na kolejny CLIMATHON​! Ten klimatyczny hackathon jest międzynarodowym wydarzeniem, które odbywa się jednocześnie w wielu miastach na całym świecie. Czeka na Was pula nagród o równowartości 30 tysięcy złotych!

Podczas tego 24-godzinnego wydarzenia wspólnie wypracujemy nowe rozwiązania na rzecz ochrony klimatu. Najlepsze z nich będą wdrażane w naszym mieście lub województwie w ciągu najbliższych dwóch lat. Dla zwycięzców przewidziana jest również nagroda pieniężna.

 

Tematem tegorocznej, czwartej edycji jest szeroko pojęta ​mobilność​, która ma w Krakowie niejedno oblicze. Korki, opóźnienia komunikacji miejskiej, utrudnienia dla rowerzystów i pieszych – to tylko część wyzwań naszego miasta. Climathon 2019 to wyjątkowe wydarzenie także z tego względu, że stanowi część programu Deep Demonstrations, mającego na celu stworzenie strategii zeroemisyjności dla Krakowa i innych europejskich miast.

Finał Climathonu 2019 odbędzie się ​25-26 października 2019 r.

Miejsce: Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

 

KTO TO ROBI?

Climate-KIC​ to największe w Europie partnerstwo publiczno-prywatne na rzecz innowacji i ochrony klimatu, składające się z dynamicznych firm, najlepszych instytucji akademickich i sektora publicznego. Climate-KIC jest jedną z trzech wspólnot wiedzy i innowacji (WWiI) utworzonych w 2010 r. przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT). EIT jest organem UE, którego misją jest tworzenie zrównoważonego wzrostu poprzez edukację, przedsiębiorczość i innowacje.

Fundacja Aeris Futuro to ogólnopolska organizacja pozarządowa (non-profit) działająca od 2006 roku, z siedzibą w Krakowie, której przyświeca motto: „Stwórzmy klimat dla przyszłości”. Misją Fundacji jest przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz edukowanie i programowanie odpowiedzialnego biznesu. Działamy na rzecz promocji idei zrównoważonego rozwoju, która zakłada rozwój społeczno-gospodarczy z poszanowaniem zasobów środowiska naturalnego.

 

Ważne linki:

REJESTRACJA NA CLIMATHON ​(liczba miejsc jest ograniczona!)

ZAPISY NA SZKOLENIA

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

REGULAMIN KONKURSU

MEDIA O CLIMATHONIE

 

Czekamy na Was i Wasze pomysły!