JUWENALIOWY KONCERT GŁÓWNY – najazd „uzależnionych od muzyki” - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

JUWENALIOWY KONCERT GŁÓWNY – najazd „uzależnionych od muzyki”

Dodano: środa, 22 maja 2013 22:20
Koncert główny

Po raz pierwszy w historii Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przemienił się aż na dwa dni w miasteczko festiwalowe! Pogoda dopisała, umilając jeszcze bardziej zebranej publiczności koncerty największych gwiazd zarówno z Polski jak i z Wielkiej Brytanii! Organizatorzy po raz kolejny stawili czoła wyzwaniom i udowodnili, że warto wyznaczać sobie ambitne cele. Pokusili się o sprowadzenie energetycznych formacji znanych i uwielbianych na całym świecie –grupy The Subways oraz Hadouken! Ale po kolei…
14 maja Koncert Główny otworzył krakowski band, laureat Przeglądu Kapel Rockowych – młodzi i gniewni, czyli Clock Machine! Jurorzy PKR nie szczędzili im pochwał, w szczególności komplementując charyzmatycznego wokalistę o bardzo wyjątkowej barwie głosu. Jak się okazało dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji słyszeć ich na żywo, nie były to słowa puszczone na wiatr. Zaraz po „Clocksach” zagrali panowie z Poznania, o których jest już głośno na polskiej scenie muzycznej – zespół Muchy! Mimo zmęczenia trwającą 6 dni trasą dali z siebie wszystko i pokazali, że prawdziwi rock&roll’owcy zawsze są w formie! Dobrze brzmieli, dobrze wyglądali i dobrze się bawili na scenie czym zjednali sobie szczególnie damską część publiczności. Po solidnej dawce dobrego rocka przyszła pora na mały „chill” przy rytmach reggae w wykonaniu Vavamuffin! Niemniej o zwolnieniu tempa nie było mowy! Zachwycona publiczność bujała się do największych przebojów formacji, a sam zespół nie szczędził sił na scenie! Było mocno, energetycznie, bardzo rytmicznie i tak jak na dobre reggae przystało – pozytywnie i optymistycznie! W dobrych nastrojach przywitano więc kolejną gwiazdę – niebanalne trio stojące na szczycie polskiej muzyki elektronicznej – KAMP! Genialni na scenie dosłownie zahipnotyzowali swoją muzyką. Zgromadzeni na kampusie studenci byli zachwyceni i robili wszystko co w ich mocy, aby grupa grała dłużej i dłużej. Ale przecież wielki finał jeszcze miał nadejść i występ headlinera, brytyjskiej formacji new rave – HADOUKEN! był jeszcze przed nami! Dla tak rozgrzanej publiki ostatni koncert tego dnia przyniósł idealne zakończenie wieczoru! Spoceni do „suchej nitki”, z odciskami na stopach od tańczenia i skakania dali się ponieść muzyce! Ale na tych zmęczonych twarzach malowało się szczęście i nieskrywana radość z uczestnictwa w tak genialnym wydarzeniu!
Jednak jak wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też drugiego dnia juwenaliowych koncertów na UEK’u przybyło jeszcze więcej „uzależnionych od muzyki”, którzy jeszcze bardziej wyczekiwali swoich ulubionych artystów!
15 maja cały kampus świętował nie tylko finał Juwenaliów UEK, ale i urodziny jednej z gwiazd występujących tego dnia na Scenie Głównej! Kto dał urodzinowy koncert na UEK’u? Zaraz się dowiecie 😉
Jako „przystawka” zaprezentował się Papa Musta & The MenElse. Hip-hopowy skład dobrze nastroił przed występem legendy polskiego rapu i freestyle’u – O.S.T.R.! Tego pana nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, a o tym co robi z mikrofonem krążą już mity. Był to jednak koncert wyjątkowy, bo urodzinowy! Na scenę wjechał tort, publiczność odśpiewała „Sto lat”, a oprócz wsparcia Hadesa, O.S.T.R. mógł liczyć na pomoc wokalną ze strony swojego synka, Jaśka! Niespeszony pięciolatek towarzyszył raperowi podczas całego performance’u rozczulając tym samym nie tylko publikę, ale i samego Ostrego. Zaraz po nim, swój show zrobił kolejny artysta o mocnej pozycji na rynku muzycznym – Grubson! „Wulkan energii” – tak chyba najlepiej można podsumować to co dzieje się na scenie za sprawą tego człowieka. Niczym niepohamowana moc emanowała od całej ekipy Grubsona przechodząc na publiczność ze zdwojoną siłą! To był dosłownie, jednym słowem: „szał”! Nic więc dziwnego, że rozbudzeni i nakręceni fani nie chcieli wypuścić ich ze sceny. Ale przecież na backstage’u czekał już „gwóźdź wieczoru”, brytyjska grupa The Subways! Gdy pojawili przed krakowskim audytorium wszyscy od razu wiedzieli, że są to odpowiedni ludzie w odpowiednim miejscu i czasie. Fenomenalne brzmienie na żywo, dobrze napisane piosenki, charyzmatyczny wokalista i śliczna basistka to klucz do sukcesu! Zespół dał genialny koncert dzięki czemu zamknięcie Juwenaliów UEK było takie jak być powinno – zostawiło pragnienie, aby było jeszcze więcej, głośniej i dłużej! A studenci na kampusie UEK pokazali, że slogan Juwenaliów „Addicted to music” pasował do nich jak ulał!
Kampus UEK, który przez te dwa słoneczne, majowe dni stał się miasteczkiem festiwalowym, przyciągał także zajawkowiczów gier video czy aplikacji mobilnych! Dzięki wesołej ekipie z Projektu Europa na entuzjastów rajdów samochodowych czy rozgrywek piłkarskich czekał specjalnie przystosowany bus, w którym rywalizowali ze sobą najbardziej zapaleni gracze play station! Całemu przedsięwzięciu przyświecał cel charytatywny, dzięki czemu Organizatorzy z dumą wspierali ich projekt podczas Juwenaliów!
Wielbiciele świata online także mogli liczyć na specjalne względy – Nearbox przygotował dla nich stoisko z konkursami, zachęcając tym samym do oznaczania się w aplikacji mobilnej na Kampusie UEK.
Nie zabrakło także rozrywki dla miłośników muzyki elektronicznej! Scena klubowa przyciągała niczym magnes, a to wszystko za sprawą granych na żywo setów przez najlepszych krakowskich DJ’ów. DJ Kodi, DJ Flash, DJ Daaz, NWR, Phil Jensky, HiTrash & Em Cntrl i Matt Scheller nakręcali imprezę do samego zamknięcia! Dzięki czemu w dobrych nastrojach wszyscy przenieśli się (z Gwiazdami włącznie!) na Juwenaliowe After Party – we wtorek do klubu Cień, a w środę do klubu Base, gdzie impreza trwała do białego rana!
Teraz pozostaje nam czekać na kolejną odsłonę Koncertu Głównego za rok, ciekawe czym tym razem pozytywnie zaskoczą Organizatorzy. Jedno jest pewne – jeśli za planowanie i realizację największego studenckiego projektu i ogromnego przedsięwzięcia biorą się studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i sukces jest gwarantowany!
Martyna Gabała
Dział Promocji Juwenaliów UEK