Relacja z wydarzenia Test Wiedzy Ekonomicznej 2020 - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

Relacja z wydarzenia Test Wiedzy Ekonomicznej 2020

Dodano: poniedziałek, 15 marca 2021 15:53

Pierwszy raz o Teście Wiedzy Ekonomicznej dowiedziałam się w 2019 roku, nie dlatego, że brałam w nim udział, ale miałam przyjemność robić zdjęcia na etapie regionalnym w Krakowie. Bardzo spodobała mi się formuła wydarzenia, możliwość rywalizacji i nauczenia się czegoś nowego.

Z czasem dowiedziałam się, że TWE jest projektem Forum Uczelni Ekonomicznych. Do tej pory nie miałam okazji uczestniczyć w zjazdach, a moja styczność z projektami opierała się jedynie na robieniu zdjęć lub nagrywaniu filmów promujących etapy w naszym regionie. Gdy ogłoszono rekrutację na koordynatora TWE 2020 nie zastanawiałam się długo i wypełniłam formatkę.

Może to się wydawać dziwne, ale o tym, że tegoroczny koordynator etapu regionalnego Krakowa automatycznie zostaje koordynatorem Finału dowiedziałam się dopiero po informacji, że zostałam wybrana.

Okres, w którym rozpoczęliśmy prace nad Testem był bardzo obiecujący, jeżeli chodzi o wszelkie restrykcje. Mieliśmy nadzieję, że sytuacja związana z pandemią utrzyma się na tym samym poziomie i będziemy mogli zorganizować TWE w formie stacjonarnej. Niestety, restrykcje powróciły, zdalne nauczanie pozostało i musieliśmy zdecydować się na organizację Testu w formie zdalnej. Nie była to jednak jedyna rzecz, która sprawiła, że to wydarzenie było inne niż poprzednie edycje – w tym roku wprowadziliśmy angielską wersję językową Testu.

W Krakowie mieliśmy rekordową dla naszego miasta liczbę 153 zgłoszeń. Nie mam wątpliwości, że możliwość podejścia do Testu w formie zdalnej zachęciła uczestników. Etap regionalny w każdym mieście odbył się 19 listopada. W przypadku Krakowa zebraliśmy się na platformie Zoom. Oprócz Testu, który składał się z pięciu modułów pytań odbyła się prelekcja zorganizowana przez naszego Partnera Strategicznego – Warszawski Instytut Bankowości, która przykuła ogromną uwagę i zainteresowanie uczestników.

5 najlepszych osób z każdego miasta zakwalifikowało się do Wielkiego Finału. Uczestnicy tak jak na etapie regionalnym odpowiadali na pytania ze swoich domów – połączyliśmy się z nimi za pomocą Zooma, a pytania wyświetlały się w aplikacji Kahoot. Podczas Finału nie mogło zabraknąć wystąpień naszych Partnerów. Tym razem Partner Główny TWE – State Street przeprowadził swoje szkolenie. Transmisja z tego wydarzenia odbywała się prosto z Kampusu tegorocznego organizatora, czyli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Live przyciągnął ogromną liczbę widzów, którzy mogli poczuć się, jakby sami brali udział w TWE.