UEK w rankingu szkół wyższych przygotowanym przez magazyn Perspektywy - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

UEK w rankingu szkół wyższych przygotowanym przez magazyn Perspektywy

Dodano: czwartek, 22 maja 2014 11:58

Jak co roku, magazyn Perspektywy opublikował ranking szkół wyższych. UEK zanotował niewielki spadek i znalazł się na 42 miejscu.

Pierwsze miejsce i tytuł najlepszej uczelni w Polsce przypadło Uniwersytetowi Warszawskiemu, który wyprzedził Uniwersytet Jagielloński. Obie Uczelnie co roku uzyskują bardzo podobne wyniki. Za trzecią uczelnie w kraju został uznany Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kliknij w wykres aby powiększyć

 

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w rankingu ogólnym zajął 42 miejsce. Oznacza to niewielki spadek w stosunku do poprzedniego roku, kiedy to uplasował się na 40 pozycji. W rankingu uczelni ekonomicznych dalej utrzymał 5 lokatę na 6 miejsc. UEK o niewiele wyprzedził Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, natomiast jest niżej niż Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (1 pozycja), Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (2 pozycja), Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (3 pozycja) oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (4 pozycja).

 

Kliknij w wykres aby powiększyć

 

Daje się zauważyć pewien trend, który oznacza wydzielenie dwóch grup szkół ekonomicznych. Pierwsza z nich klasyfikuje się w drugiej dziesiątce rankingu ogólnego (SGH, UEP i Koźmiński), natomiast druga grupa lokuje się dopiero w czwartej i piątej dziesiątce (UEW, UEK i UE Katowice). Pierwsza grupa ciągle zwiększa przewagę nad drugą. Oczywiście rankingów nikt nie traktuje jako ostateczny wyznacznik – wszystko zależy od wag poszczególnych składników oceny, a ich niewielkie modyfikacje mogą istotnie zmieniać ostateczny wynik.

Raport dostępny jest tutaj.