Mentorzy - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

Mentorzy

„Mentorzy – Plebiscyt na najlepszego prowadzącego” – jest to projekt, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli akademickich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Na przestrzeni lat projekt stał się jedną z tradycji naszej uczelni. Dzięki nieustannemu zaangażowaniu studentów i ich chęci do nagrodzenia najlepszych prowadzących możliwa jest organizacja dwunastej edycji projektu.

Mentorzy to osoby, które w swojej codziennej działalności naukowo-dydaktycznej wyróżniają się spośród tłumu innych nauczycieli akademickich. To oni głosem studenckiej społeczności są typowani, a następnie wybierani w pięciu różnych kategoriach:

Pozytywna dusza to kategoria mająca na celu wyróżnić tych prowadzących, którzy zarażają nas, studentów, swoim optymistycznym usposobieniem i podejściem do życia.

Motywator to tytuł dla osoby, która sprawia, że jesteśmy stanie w jej towarzystwie pracować na najwyższych obrotach. Cechuje go mistrzowski dobór przedstawianych treści i wybór formy ich przekazywania.

Pionier to prowadzący, którzy przecierają szlaki, w coraz to nowych sposobach dzielenia się wiedzą ze studentami. Innowacyjny kurs na uczelnianych platformach, różne techniki aktywizacji, ciekawe warsztaty, trafiające do naszej wyobraźni przykłady – to wszystko sprawia, że zamiast szukać wymówek, żeby tylko nie pojawiać się na Uczelni, z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zajęć!

Wschodząca gwiazda to kategoria stworzona dla osób, które pomimo tego, że są na początku swojej drogi, już zdążyły zaskarbić sobie naszą sympatię i zdaje się, że mają wrodzony talent do przekazywania wiedzy. Brak dużego doświadczenia nie jest dla nich żadną przeszkodą, a zajęcia z nimi to czysta przyjemność.

Autorytet to właśnie tym słowem można określić prowadzącego z niezwykłą charyzmą, która cieszy się powszechnym uznaniem i szacunkiem. Jest to osoba obdarzona wysokimi zdolnościami naukowo-dydaktycznymi oraz oratorskimi, prawdomówna, o wysokiej kulturze osobistej.