Relacja z wydarzenia "Szkolenia dla I roku" - PSUEK

PSUEK Wyszukiwarka

Relacja z wydarzenia „Szkolenia dla I roku”

Dodano: czwartek, 5 listopada 2020 02:26

Pierwsze dni zaraz po rozpoczęciu się roku akademickiego są stresujące dla niejednego Pierwszoroczniaka. Nowa uczelnia, nowi znajomi, nie wiadomo dokładnie kto kim jest na uczelni, co to kolokwium, lektorat i o co tak naprawdę chodzi z tą sesją.

Dlatego też w dniach 11-25 października odbyły się “Szkolenia dla Pierwszego Roku” – projekt realizowany przez Parlament Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, którego głównym celem jest zapoznanie nowo przyjętych studentów z ich prawami i obowiązkami.

Rocznie w szeregi Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dołączają setki studentów, którzy pragną kontynuować kształcenie się i pogłębianie wiedzy z interesującej ich dziedziny nauki. Tym samym, zdając sobie sprawę z tego jak na początku wszystko może wydawać się trochę przerażające – wraz z nadejściem października nie mogło zabraknąć również i Szkoleń, które zostały poprowadzone przez całą ekipę studentów, którzy zechcieli pomóc Pierwszakom wdrożyć się w nową dla nich rzeczywistość akademicką. 

Ze względu na panującą sytuację związaną z koronawirusem tegoroczna edycja projektu odbyła się w formie online, jednakże z pewnością nie zabrakło na nich energii!

Całe szkolenie każdorazowo wzbogacał konkurs przeprowadzony na Kahoocie, który miał na celu wyłonienie wśród uczestników osób, którym udało się zapamiętać najwięcej informacji odnośnie studiowania oraz samego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dzięki naszym Partnerom, firmie Scanmed oraz Bankowi Pekao, mogliśmy obdarować zwycięzców konkursu cennymi nagrodami takimi jak bluzy z logiem UEK, planery, słuchawki, pendrivy.

Tegoroczna edycja projektu dobiegła już końca. Wierzymy, że przekazana studentom wiedza pozwoliła im raźniej spojrzeć na ten nowy okres w ich życiu.

Wszystkim pierwszorocznym studentów życzymy samych sukcesów, rozwijania własnych zainteresowań, zdobywania wielu doświadczeń poprzez działanie w kołach naukowych oraz organizacjach studenckich, poznawania wspaniałych ludzi 🙂